Vinnarna Lars Ekberg, Jan-Åke Sörliklev, Emil Gustafsson och Fredrik Andersson.

Spelare från Kobergs GK höll sig väl framme när säsongens sista tävling Ärter&Fläsk (greensome) avgjordes. Emil Gustafsson&Fredrik Andersson vann A-klassen på 66,8 slag före hemmaspelarna Kristina Domeij&Per-Gunnar Andersson 70,6 och Krister och Niclas Bengtsson 70,8.

B-klassen vanns av Lars Ekberg, Koberg, i par med Ekarnas Jan-Åke Sörliklev på 64,6. Exakt samma resultat hade Kobergsparet Per och Karin Karlsson men ett slags högre handicap. Trea hemmaspelarna Anneli Magnusson&Bengt-Ove Andersson 68,2.

Share →
EKARNAS GK
Balders väg 12
467 31 GRÄSTORP
Tel kansli fr.o.m. 26 okt 2020 kl 9-15 vardagar: 0514-120 60
Mail: info@ekarnasgk.se
Bankgiro: 367-7713.
Swishnummer: 123 476 32 49
OM KLUBBEN
Det vi är mest stolta över är givetvis vår bana. Inte särdeles lång och svår, men med en kvalitet på greener och fairways som fått mycket lovord de senaste åren. Vår banpersonal lyckas varje år överträffa våra förväntningar.

0514-120 60
info@ekarnasgk.se
Vi försöker hålla hemsidan uppdaterad med den senaste informationen, men om ni har frågor eller åsikter - tveka inte att kontakta oss! Vi ser fram emot att svara på era frågor.